برنامه های وزیر جدید نیرو

برنامه‌های وزیر جدید نیرو برای رفع مشکلات صنعت برق

وزیر قبلی نیرو رفت و جای خود را به یک وزیر جدید، آقای علی اکبر محرابیان داد که او هم مانند وزیر قبلی برنامه‌هایی دارد که مشخص نیست بتواند آن‌ها را عملی کند یا نه. اگر علاقه دارید بدانید برنامه‌های وزیر جدید نیرو برای رفع مشکلات صنعت برق چیست؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید.

*** بیشتر بخوانید: خاموشی های مداوم نتیجه ضعف دولت در مدیریت مصرف برق

 

برگذاری نشست با مدیران شرکت‌های آب و برق، اولین گام وزیر نیرو

اولین گام وزیر نیروطی هفته های گذشته، اوضاع صنعت آب و برق کشور چندان مساعد نبوده و شاهد قطعی های مکرر برق و کمبود آب و خشکسالی بوده ایم. از همین رو، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو، طی روزهای گذشته جهت پیشبرد برنامه‌اش که رفع مشکلات صنعت برق کشور است، نشستی با معاونان و مدیران ستادی و همچنین ویدیو کنفرانسی با مدیران عامل شرکت های برق و آب سراسر کشور داشته است.

وی در این جلسات، ابتدا از رضا اردکانیان، وزیر نیروی دولت دوازدهم، بابت زحمات چهار ساله ایشان تشکر کرده و خاطر نشان کرد که با توجه به قرار داشتن کشور در دوران تغییر دو دولت، حساسیت های خاصی وجود دارند.

وی بیان کرد که با توجه به شرایط بحرانی کنونی در حوزه های آب و برق و خشکسالی و وضعیت نابسامان آب و هوای کشور، نباید آسیبی در دوران تغییر دولت به مردم وارد شود.

وی با اشاره به برنامه ای که به مجلس در راستای رفع مشکلات صنعت برق کشور ارائه کرده است، اظهار کرد که تمام کارشناسان صنعت برق و آب در این برنامه مشارکت داشته و همچنین این برنامه، در شورای معاونین، که چندین روز پیش برگزار شد،  مورد بررسی قرار گرفته است. وی افزود که این برنامه، یک برنامه پیشنهادی از طرف وزیر نیرو نبوده و در واقع برنامه جامع وزارت نیرو می باشد.

 

برنامه‌های محرابیان در راستای توسعه کشور است!

وزیر نیروی دولت جدید، بر برنامه چهار سال آینده این وزارت در راستای رفع مشکلات صنعت برق تاکید کرده و بیان کرد که طی ماموریت هایشان، خدمات بسیاری را به مردم ایران ارائه می دهند. به گفته ایشان، این برنامه با تمامی اسناد بالادستی، قوانین، مقررات و برنامه توسعه کشور مطابقت داشته و کاملا در راستای عملی کردن اهداف و استراتژی های کشور می باشد.

وی در رابطه با اجرای این برنامه بیان کرد که لازمه آن این است که تمامی متخصصان و کارشناسان در آن همکاری داشته و به کشور خود کمک کنند تا در حوزه های خدمت رسانی وزارت نیرو، به یک کارگاه عظیم عمرانی تبدیل شود. ضمن اینکه اجرا و تکمیل بسیاری از پروژه های صنعت برق، آب و فاضلاب نیازمند روش های قانونی می باشد. وی با اشاره به شرایط اعتباری موجود در کشور بیان کرد که اجرای این برنامه با استفاده از بودجه های عمومی و دولتی کاری غیر ممکن می باشد. البته ایشان در ادامه صحبت های خود اظهار کرد که بهره گیری از پتانسیل های اقتصادی در بخش های غیردولتی و خصوصی، می تواند به اجرا شدن این برنامه کمک کند.

 

ارائه طرح ۳۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر از سوی وزیر جدید نیرو

طرح وزیر جدید نیرووزیر جدید نیرو در توضیح برنامه خود در رابطه با صنعت برق این چنین گفت که طبق پیش بینی های انجام شده، در طول چهار سال آینده در حدود ۳۰ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی یا تجدیدپذیر به مردم عزیز ایران تقدیم خواهد شد تا به امید خدا گام بلندی در راستای رفع مشکلات صنعت برق برداشته شود. لازم به ذکر است که برخی از طرح های ارائه شده توسط ایشان، طرح های نیمه تمام دولت قبلی و البته برخی از آنان نیز طرح های جدید وی می باشند. ایشان با اشاره به نقش صنایع در رفع مشکلات نیروگاه سازی بیان کرد که با مشارکت صنایع عمده و انرژی بر کشور، ۱۰ هزار مگاوات انرژی تولید خواهد شد.

ایشان در این باره گفت:” امروز صنایع دچار چالش و محدودیت بوده و تمایل بسیاری به سرمایه گذاری در صنعت برق دارند تا از برق مطمئن و پایداری برخوردار باشند.” محرابیان به بخش سوم این برنامه نیز اشاره کرد و بیان کرد که باید به عنوان محوری ترین برنامه در رابطه با صنعت برق مورد پیگیری قرار گیرد. وی در رابطه با درخواست مردم مبنی بر پایان یافتن قطعی برق ها و خاموشی ها نیز صحبت کرده و ضمن اشاره به حل این مشکل، گفت که بعد از پیک برق در فصل تابستان، باید تدبیری برای مشکل بزرگ تامین سوخت نیروگاه ها نیز اندیشیده شود.

 

حل کامل مشکل تامین برق، بزرگترین وعده محرابیان

ایشان با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی صحیح هدایت پروژه ها، به تاثیر آنها در رفع مشکلات صنعت برق نیز اشاره کرده و بیان کرد که مشکل تامین برق باید در سال های آتی به طور کامل حل شود. محرابیان در ادامه سخنان خود گفت:”  موضوع افزایش اختیارات استان ها یکی از موضوعات حساس دیگری است که باید به آن توجه شود؛ چرا که بسیاری از اختیاراتی که در تهران متمرکز شده، باید در اختیار استان ها قرار گیرد تا از پتانسیل مجموعه کشور استفاده شود. قطعاً واگذاری این اختیارات، مسئولیت های مدیران را بالا می برد.” وی همچنین در رابطه با برنامه حوزه صنعت برق افزود:” در موضوع آب، مسائلی که در کشور داریم، چالش های پیچیده ای است، بنابراین مدیران باید خود را برای یک دوره سخت آماده کنند و اتمام پروژه های نیمه تمام را در اولویت کاری خود قرار دهند.

بازدیدها: ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *