تابلو AIS چیست؟

تابلو AIS چیست؟

صنعت و تاسیسات بسیار مهم با کمک گرفتن از تابلو AIS - Air Insulated Switch که از هوا به منظور عایق سازی رسانه ‌های برق استفاده می شود،کمک می‌گیرند. چنین تابلوهایی اصطلاحاً تابلو برق AIS نامیده می‌شوند. این نوع از تابلو های برق با برخورداری از ترانسفورماتورهای قدرتی خود، نقش مهمی در مورد قابلیت اطمینان سیستم توزیع ایفا می نمایند. این تابلو از هوا به منظور عایق کردن بخش‌ های مختلف پست های برق استفاده می ‌کند. تابلو های عایق هوا فضای کمتری را اشغال می ‌کنند و بخش بزرگی از نیاز های روز را را برطرف می نمایند. تابلو AIS ویژگی‌ های جذابی دارند که آن‌ ها را در بین فعالان صنعت برق به دستگاه پر طرفدار تبدیل کرده است. از جمله این ویژگی ‌ها می‌توان به: سازگار بودن آن ‌ها با تنظیمات و مقرون به صرفه بود نشان اشاره داشت.


 

 

 

تابلو AIS چیست؟

تابلو برق صنعتی AIS  - مخفف کلمه Air Insulated Switch دستگاهی است که برای تامین ایمنی و قابلیت اطمینان هنگام برخورد با برق با ولتاژ بالا در محیط های صنعتی طراحی شده است. این تابلو، با ایجاد یک لایه عایق بین منبع تغذیه، کاربر و تجهیزات الکتریکی، از نشت جریان الکتریکی خطرناک جلوگیری می نماید. به این ترتیب،تابلو های AIS عایق ‌هایی را ارائه می‌ کنند که به محافظت از کارگران در برابر شوک‌ های الکتریکی و صدمات احتمالی کمک نموده و همچنین آسیب ‌های ناشی از قطع برق را کاهش خواهد داد.

 

اگر هنوز در مورد تابلو برق اطلاعاتی ندارید به لینک روبرو مراجعه نمایید  : تابلو برق چیست و مهمترین کاربرد آن کدام است؟

 


کاربرد تابلو برق AIS

کاربرد تابلو AIS

تابلو AIS، یک تابلو برق صنعتی است که برای چالش برانگیزترین محیط های صنعتی طراحی شده است. این تابلو طراحی شده تا توزیع برق ایمن تر، محافظت در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه و همچنین ایزوله الکتریکی ایمن در هر نوع محیطی را ارائه دهد. تابلو های صنعتی برق AIS دارای ویژگی های مختلفی همانند، ساخت و ساز در محیط های ناهموار، نصب و نگهداری ساده، ویژگی های ایمنی پیشرفته، گزینه های نصب انعطاف پذیر و قابلیت های دسترسی از راه دور هستند. این ویژگی ها این تابلو برق را به گزینه ای ایده آل برای شرکت هایی تبدیل می کند که به دنبال راهی برای ایجاد امنیت در محیط های صنعتی خود هستند.  در نظر داشته باشید که تابلو برق AIS در اندازه ها و پیکربندی های مختلفی از جمله، دستگاه های ولتاژ بالا که می توانند در محفظه های فلزی یا مکان های خطرناک استفاده شوند، وجود دارند. علاوه بر این، سوئیچ ‌بورد AIS می‌تواند به شرکت ‌ها کمک نماید تا عملیات صنعتی خود را بهینه کرده و در عین حال ایمنی تجهیزات و پرسنل را تضمین کنند.


مزیت تابلو برق AIS

مزیت تابلو برق AIS

تابلو برق AIS نوعی تابلو برق است که برای کنترل و مدیریت توزیع برق در ساختمان های بزرگ یا موسسات تجاری استفاده می شود. به دلیل اثر بخشی این تابلو ها در مدیریت چندین اتصال و سوئیچ به طور همزمان، به طور فزاینده ای محبوب و پر طرفدار شده اند.

از مهم ترین مزیت تابلو برق AIS ، سطح بالای ایمنی این تابلو ها می باشد. این تابلو ها، با جداسازی عیوب الکتریکی و جلوگیری از سیم کشی متقاطع، به محافظت از پرسنل در برابر شوک های الکتریکی بسیار قوی کمک می نماید. همچنین روشی بسیار نوین را برای کسب ‌وکار ها ارائه می‌ کند تا توزیع برق در مکان‌ های خود را مدیریت به نمایند و اطمینان حاصل کنند که هیچ مشکلی با مدار های اضافه بار یا قطعی وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، این پنل ها مجهز به سیستم های اعلام حریق پیشرفته برای نظارت بر نوسانات ولتاژ برق و حوادث احتمالی از قبیل: آتش سوزی ناشی از جرقه الکتریکی هستند.

علاوه بر موارد گفته شده، این تابلو ها از مزیت های دیگری نیز بر خوردار می باشند که عبارت است از:

  • ایمنی
  • تنوع بالا
  • قابلیت شخصی سازی بر اساس نیاز مشتری
  • هوشمندی و برخورداری از آپشن های متنوع
  • طراحی شده بر اساس استاندارد های روز دنیا
  • برخورداری از کیفیت بالا در عین حال هزینه ساخت بسیار پایین نسبت به سایر تابلو ها

مهم ترین نکات در مورد تابلو برق AIS

  • طراحی و ساخت تابلو برق AIS با استفاده از نرم افزار های بسیار پیشرفته و استاندارد روز دنیا صورت می گیرد که این استاندارد ها شامل: IEC و IEEE و ISO  می باشد.
  • در نظر داشته باشید که تابلو برق AIS به معنای کلید عایق بندی شده با هوا می باشد.
  • این نوع از تابلو ها که در واقع زیر مجموعه ی تابلو فشار متوسط می باشد از کمپکت هوا به عنوان عایق پیرامون باسبار ها استفاده می کنند.
  • تابلو برق AIS ،تجهیزات در محیط گازی یا خلاء قرار داده شده که در کارخانه یا محل پست به صورت سلول های مجزا به هم متصل خواهند شد.

نحوه نگهداری از تابلو برق AIS

نحوه نگهداری از تابلو برق AIS

داشتن یک تابلو برق AIS که به خوبی نگهداری شده باشد، کلید کارکرد ایمن و کارآمد تاسیسات شما خواهد بود. در نظر داشته باشید که بدون تعمیر و نگهداری مناسب، استفاده از تابلو برق AIS در طول زمان نا ایمن خواهد شد و در نهایت منجر به تعمیرات با هزینه های بسیار بالا هزینه خواهد شد. پس ضروری است که به طور منظم پنل ها را بازرسی و نگهداری کنید. همچنین با تعمیر و نگهداری منظم، می توانید خطرات ناشی از فشار و جریان برق را کاهش داده و منبع برق قابل اعتمادی را در تاسیسات خود فراهم نمایید.

 

در پایان این مطلب باید گفت:

تابلو برق AIS، نوعی از تابلو های برق متوسط است که در بسیاری از کاربرد های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این تابلو به کاربران این امکان را می دهد تا دسترسی راحتی به جریان برق در سراسر سیستم خود داشته باشند، نظارت کنند و در عین حال کنترل نمایند. تابلو برق در اندازه ها و پیکربندی های مختلف عرضه می شود و می تواند از برق ولتاژ پایین و همچنین ولتاژ بالا پشتیبانی نماید. اغلب در ارتباط با انواع دیگر سیستم های اتوماسیون استفاده می شود و آن را به بخش مهمی از بسیاری از عملیات های صنعتی تبدیل می کند. این محصول با ساختار با دوام و ویژگی های پیشرفته خود، امنیت قابل اعتماد و عملکرد ثابتی را در هر شرایطی برای شما فراهم خواهد کرد.

 

RelatedTag

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید