بهتر است بگوئیم کات اوت فیوز چیست ؟

کات اوت چیست؟

کات اوت فیوز تجهیز بسیار کاربردی در شبکه های هوایی است که متشکل از یک مقره چینی یا سیلیکونی است که بشکلی طراحی شده که دو سر آن از همدیگر و پایه نصب عایق میباشد و در سطح ولتاژ 20KV , 33KV ساخته و نصب میگردد.


کات اوت چیست؟

بهتر است بگوئیم کات اوت فیوز چیست ؟

کات اوت فیوز تجهیز بسیار کاربردی در شبکه های هوایی است که متشکل از یک مقره چینی یا سیلیکونی است که بشکلی طراحی شده که دو سر آن از همدیگر و پایه نصب عایق میباشد و در سطح ولتاژ 20kv , 33kv ساخته و نصب میگردد.

این تجهیز از نقطه ای به روی کراس آرم / سکو / کنسول نصب میگردد. متریال دو سر هادی این تجهیز اغلب از فلز برنج ساخته شده و پیچ و کلمپ / سیم گیر متناسب با جریان نامی ارائه میگردد.

لوله ای عایق از جنس فیبر نسوز با طراحی خاصی برای مرتبط کردن قسمت بالا و پائین در نظر گرفته شده است که در اصلاح بهره برداری به آن غلاف میگویند. در داخل این لوله از فیوز المنت یا به اصطلاح المان کات اوت در جهت کاربرد فیوزی استفاده میگردد. کات اوت فیوز بصورتی ساخته میشود که بعد از نصب در یک زاویه 15 تا 30 درجه بالا و پائین داشته باشد که در زمان سوختن المان غلاف آویزان و قطع شدن آن برای اپراتور و سیم بان قابل روئیت باشد. البته انواع مختلفی تولید شده که در شرایط متفاوتی نصب میگردند.

متناسب با میزان آمپراژ مد نظر حفاظت فیوز المنت در نظر گرفته و نصب میگردد. بدلیل خفه کردن شعله های اتصال در زمان اتصال کوتاه ، لوله را بصورت عایق نسوز طراحی و میسازند. روی لوله ی عایق قلاب در جهت قطع و وصل طراحی و نصب شده است.

موارد مورد استفاده کات اوت فیوز :

  • حفاظت از ترانسفورماتورها در پست های هوایی که متناسب با جریان مجاز اولیه اقدام به نصب فیوز المان میگردد.
  • شبکه ها و خطوط هوایی و کابلی که میتوان بعنوان حفاظت از خط نصب نمود.
  • انشعابات ولتاژ اولیه که در نقش محدود کننده ی جریان نصب میگردد.

گروه صنعتی صنعت یار  از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه ی توسعه و بهینه سازی شبکه های توزیع و کابل خودنگهدار شروع نموده و میتواند مشاور خوبی برای رفع مشکلات شبکه های 20kv , 33kv باشد.

در صورت نیاز به اخذ مشاوره میتوانید با شماره های 02632208653 و 09121233109  ( علیرضا افشار ) تماس بگیرید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید