تابلو برق

نصب پست برق

مقالات

ساخت تابلو برق

مقالات

ساخت تابلو برق

یکی از خدمات مهم صنعت یار ساخت و نصب تابلو برق صنعتی می باشد که توجه به تجربه 10 ساله در این زمینه می توانید یکی از بهترین مجری برق صنعتی برای کار شما باشد. در این مطلب از ساخت ، نصب ، قیمت و آموزش نصب تابلو برق صنعتی با شما خواهیم بود

2718
معرفی انواع تابلو برق فشار ضعیف و کاربردآن در صنعت

مقالات

معرفی انواع تابلو برق فشار ضعیف و کاربردآن در صنعت

برای محافظت از تجهیزات و سیم کشی در برابر شرایط خطرناک ناشی از افت فشار از یک تابلو الکتریکی استفاده می‌شود که به آن تابلو برق فشار ضعیف می‌گویند. تابلو برق فشار ضعیف، انواع متعددی دارد از تابلو برق DB گرفته تا تابلو برق زیر دستی، کشویی و ... ؛ که تصمیم داریم در ادامه این مطلب به بررسی هر یک از آن‌ها بپردازیم.

441
نحوه طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی برای محیط ‌های خطرناک

مقالات

نحوه طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی برای محیط ‌های خطرناک

تابلو برق صنعتی، ستون فقرات محیط هایی صنعتی در مناطق خطرناک هستند و نقشی حیاتی در محافظت از پرسنل، تجهیزات و تاسیسات در برابر خطرات موجود در چنین محیط هایی را ایفا می نمایند. با طیف گسترده ای از تابلو برق های صنعتی در دسترس برای مطابقت با تمام نیاز ها، تخصص در طراحی و ساخت لازم است تا مطمئن شوید که محصول نه تنها برای هدف مناسب است، بلکه استاندارد های ایمنی دقیق را نیز رعایت می کند. در این مطلب ما قصد داریم تا به طور کامل به فرآیند طراحی و ساخت مربوط به تولید تابلو برق صنعتی برای محیط های خطرناک، مزایای استفاده از آن ها و استاندارد های ایمنی مرتبط با آن ها بپردازیم.

85
تابلو برق صنعتی و نحوه مدیریت توان

مقالات

تابلو برق صنعتی و نحوه مدیریت توان

تابلو برق صنعتی از اجزای حیاتی هر کارخانه صنعتی هستند، زیرا برای تنظیم منبع، تغذیه وسایل و تجهیزات مختلف طراحی شده ‌اند. توجه داشته باشید که برای مدیریت تابلو برق صنعتی، نیاز به یک فرد متخصص در این زمینه دارید. علت این است که مدیریت تابلو برق صنعتی مستلزم درک اطلاعات زیادی در مورد برق و اقدامات ایمنی مرتبط با آن می باشد. به همین دلیل، شرکت ها باید بدانند که چگونه تابلو برق صنعتی خود را به نحوی صحیح مدیریت کنند تا از عملکرد ایمن و به حداکثر رساندن بهره وری اطمینان کامل حاصل نمایند. با وجود ابزار ها، تکنیک ها و استراتژی های مناسب، مدیریت تابلو برق صنعتی می تواند، بهتر ر و کارآمد تر اجرا شود. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با جنبه های کلیدی مدیریت تابلوهای برق صنعتی آشنا نماییم.

82
ساخت تابلو برق در کرج

مقالات

ساخت تابلو برق در کرج

ساخت تابلو برق در کرج

540
تابلو برق چیست و مهمترین کاربرد آن کدام است؟

مقالات

تابلو برق چیست و مهمترین کاربرد آن کدام است؟

در بسیاری از موارد، تابلو برق به صورت جعبه یا قفسه‌ای از فلز ساخته می‌شود که قابلیت نصب قطعات الکتریکی و کنترلرهای مختلف را داراست. این قفسه علاوه بر حفاظت از تجهیزات داخلی، به منظور جلوگیری از دسترسی به افراد غیرمجاز و نیز حفاظت از افراد کارکنان نسبت به خطرات الکتریکی نصب می‌شود. اما تابلو برق به صورت جعبه نیست و در واقع مجموعه‌ای از قطعات الکتریکی است که به یکدیگر متصل شده‌اند تا جریان الکتریکی را در تجهیزات الکتریکی توزیع کنند.

1206
تابلو برق صنعتی چیست و انواع آن کدام است؟

مقالات

تابلو برق صنعتی چیست و انواع آن کدام است؟

در این مقاله سعی داریم در مورد تابلو برق صنعتی اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم؛ چرا که این تابلو ها در صنعت بسیار پر کاربرد بوده و شناخت کامل آنها برای مهندسین به خصوص مهندسین برق بسیار ضروری می باشد. پس برای دریافت این اطلاعات کاربردی با ما همراه باشید.

515
با انواع تجهیزات تابلو برق صنعتی آشنا شوید

مقالات

با انواع تجهیزات تابلو برق صنعتی آشنا شوید

با انواع تجهیزات تابلو برق صنعتی آشنا شوید

454
طراحی تابلو های برق فشار ضعیف

مقالات

طراحی تابلو های برق فشار ضعیف

طراحی تابلو های برق فشار ضعیف

208
مشاور برق صنعتی

مقالات

تابلو AIS چیست؟

مقالات

تابلو AIS چیست؟

صنعت و تاسیسات بسیار مهم با کمک گرفتن از تابلو AIS که از هوا به منظور عایق سازی رسانه ‌های برق استفاده می شود،کمک می‌گیرند. چنین تابلوهایی اصطلاحاً تابلو برق AIS نامیده می‌شوند. این نوع از تابلو های برق با برخورداری از ترانسفورماتورهای قدرتی خود، نقش مهمی در مورد قابلیت اطمینان سیستم توزیع ایفا می نمایند. این تابلو از هوا به منظور عایق کردن بخش‌ های مختلف پست های برق استفاده می ‌کند. تابلو های عایق هوا فضای کمتری را اشغال می ‌کنند و بخش بزرگی از نیاز های روز را را برطرف می نمایند. تابلو AIS ویژگی‌ های جذابی دارند که آن‌ ها را در بین فعالان صنعت برق به دستگاه پر طرفدار تبدیل کرده است. از جمله این ویژگی ‌ها می‌توان به: سازگار بودن آن ‌ها با تنظیمات و مقرون به صرفه بود نشان اشاره داشت.

165
نکات مهم در انتخاب تابلو برق صنعتی

مقالات

نکات مهم در انتخاب تابلو برق صنعتی

بدون شک، تابلو برق صنعتی یکی از تجهیزات ضروری برای هر محیط صنعتی است. می توان از آن برای سوئیچ، ترکیب و کنترل مدارهای الکتریکی AC یا DC استفاده کرد. همچنین برای مکان هایی با خطرات الکتریکی بالا مانند معادن و کارخانه ها طراحی شده است علاوه بر این از تابلو برق صنعتی می توان در هر مکان مسکونی که نیاز برق بالایی دارد، استفاده شود. تابلو های صنعتی به دلایل ایمنی به چند بخش مانند تابلو های اندازه گیری، بخش مولد و بخش توزیع تقسیم می شوند. هر بخش عملکرد متمایز خود را برای اطمینان از عملکرد ایمن سیستم ارائه می دهد. بنابراین یک تابلوی برق صنعتی محافظت بسیار مهمی در برابر حوادث الکتریکی ارائه می دهد و اطمینان حاصل می کند که برق به طور ایمن و کارآمد در سراسر یک تاسیسات اجرا می شود. در نظر داشته باشید که تابلو برق صنعتی معمولاً با توجه به نیاز های خاص پروژه به صورت سفارشی ساخته می شوند و می توانند از سیستم های تک فاز فشار ضعیف تا نصب سه فاز با اندازه متوسط را شامل شوند. از مهم ترین نکات در انتخاب تابلو برق صنعتی می توان به ویژگی های ایمنی آن، سازگاری با سایر تجهیزات و دستگاه ها، بهره وری انرژی و دوام آن اشاره کرد. قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد اینکه کدام نوع تابلو برای نیازهای شما بهترین است، هر عامل باید به دقت ارزیابی شود. علاوه بر این، هنگام سرمایه گذاری در هر نوع تجهیزاتی برای عملیات تجاری خود، هرگز نباید اهمیت داشتن خدمات پس از فروش با کیفیت را نادیده بگیرید.

163
رزومه کاری اکباتان توسعه صنعت یار

مقالات

رزومه کاری اکباتان توسعه صنعت یار

مجموعه برق صنعت یار با تجربه بیش از 2دهه در زمینه برق های صنعتی ، این رزومه بخشی از فعالیت های مجموعه ما می باشد

179
تاثیرات محیطی تابلو برق

مقالات

تاثیرات محیطی تابلو برق

محیط تاثیر زیادی بر عملکرد تابلو برق و عمر اجزای آن دارد. دما، رطوبت و سایر عوامل محیطی می توانند بر مدت زمان دوام یک پنل، میزان انرژی هدر رفته و خطر آتش سوزی تأثیر منفی بگذارند. دما های بالا، رطوبت و قرار گرفتن در معرض آب، همگی می توانند به پنل های الکتریکی آسیب برسانند که منجر به تعمیر یا تعویض قطعات با هزینه های بسیار بالا می شود. این نکته مهم است که اقدامات احتیاطی لازم مانند روش ‌های نگهداری مناسب را انجام دهید تا اطمینان سیستم ها در سال ‌های آینده همچنان در اوج عمل کرد خود همانند قبل کار کنند. توجه نمایید که این موضوع بسیار اهمیت دارد که بدانیم خطرات بالقوه محیطی می توانند در انتخاب محفظه الکتریکی مهم باشند و کدام تابلو برق به بهترین وجه می تواند این مشکل ما را بر طرف نماید. در این مطلب ما قصد داریم تا شما را با مهم ترین تاثیرات محیطی تابلو برق آشنا نماییم پس در ادامه همراه ما باشید.

145
تابلو برق فشار متوسط

مقالات

تابلو برق فشار متوسط

بدون شک، تابلو برق فشار متوسط، جزء حیاتی اکثر سیستم های الکتریکی هستند. این تابلو ها، برای کنترل و محافظت در برابر برق ولتاژ متوسطی که بین منبع و بار منتقل می شود، کارایی بسیار بالایی دارند. تابلو برق فشار متوسط نوعی از تابلو های برق است که به کنترل توزیع و سوئیچینگ توان الکتریکی کمک می کند. این تابلو برق ها، شامل: یک سیستم رله، سوئیچ ها، فیوز ها و بریکر ها می باشد. تابلو برق فشار متوسط در ساختمان های تجاری، محیط های صنعتی و ... برای مدیریت و توزیع برق به روش های کارآمد و ایمن مفید هستند. علاوه بر این، این نوع از تابلو برق ها، همچنین می توانند برای کاهش هزینه های انرژی با محدود کردن مقدار برق توزیع شده در هر زمان مورد استفاده قرار گیرند. این نکته خالی از لطف نیست که تابلو برق فشار متوسط که گاز های گوناگونی در جهت زیاد شدن ایمنی در آن ‌ها استفاده می‌شود، همچنین توسط دستگاه ‌های پیشرفته و دقیق در سطح زیرین زمین توسعه پیدا می‌کنند و این کار باعث کارایی بیشتر و زیاد شدن بازه ولتاژ برقی این نوع از تابلو ها با رعایت اصول ایمنی خواهند شد. تابلو برق فشار متوسط با طراحی دقیق خود از نظر اندازه و پیکر بندی، منبع برق قابل اعتمادی را برای پروژه های صنعتی و هر آنچه که شما از یک تابلو برق نیاز دارید، فراهم می نمایند. به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا شما را با تمام نکاتی که باید در مورد تابلو برق فشار متوسط بدانید، آشنا نماییم.

72
آشنایی با قطعات و مراحل ساخت تابلو برق ATS

مقالات

آشنایی با قطعات و مراحل ساخت تابلو برق ATS

آشنایی با قطعات و مراحل ساخت تابلو برق ATS

836

برچسب ها